TALISKER Виски

0, 7 л

3,501 ден

Опис

Основан од браќата Мекаскил во 1830, Talisker е обожуван заради солениот мирис на морето, земјен чадлив карактер и карактеристичен завршеток со вкус на бибер, со висок степен на алкохол од 45.8%.

Опис: 10 годишен Talisker двојно зреен во Аморосо буриња за да се постигне богат и слатко овошен вкус, ноти на бибер со кои се допринесува за подлабок малт заразлика од основниот производ

Алкохол: 45.8%

Изглед: костен кафено
Мирис: извонреден, фокусиран, сладок
Вкус: величенствен, сладок, печен малт, микс на дрво и бибер
Завршеток: долго какао, ванила, одличен длабоко благ баланс

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.