AURA JELLY FOUNDATION 215 Течна гел пудра

615 ден

Опис

Поради својата ГЕЛ текстура,оваа течна пудра претставува револуционерен новитет во козметиката на овие простори!

Нежен и изразено хидратантен производ кој:

-се нанесува како крема за лице;

-совршено се вклопува со кожата на лицето;

-создава лесен гел слој на лицето;

-ја изедначува бојата на тенот,а воедно кожата ја прави мат и блескава.

Има средна покривна моќ и е совршена за сите типови на кожа.Посебно е корисна за сува и комбинирана кожа.

Се нанесува со четка за течна пудра или 3D апликатор.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.