TESLA 12000 BTU 3.01/B Клима

Стандардните единици на Tesla AC ќе ви ги обезбедат сите корисни функции што ги очекувате. Температурата на вашата соба никогаш нема да биде суперптимална!

 • Енергетска класа B/B
  Капацитет (Btu) 12000
  Тип на фреон R410a
  Ниво на бучава 27 dB
  Номинален капацитет на ладење (KW) 3.52
  Номинален капацитет на греење (KW) 3.7
  EER 3.12
  COP 3.51
  Годишна потрошувачка – ладење (kWh/a) 565
  Годишна потрошувачка – ладење (kWh/a) 1470

17,950 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.