TESLA 12000 BTU inverter 6.1/ Инвертер Клима

Технологија во служба на вашата посакувана температура на воздухот! Изберете единици за наизменична струја со инвертер на Tesla, со еколошки средства за ладење и многу корисни функции.

 • Енергетска класа A++/A+
  Капацитет (Btu) 12000
  Тип на фреон R32
  Ниво на бучава 32 dB
  Номинален капацитет на ладење (KW) 3.4
  Номинален капацитет на греење (KW) 3.42
  SEER 6.1
  SCOP 4
  Годишна потрошувачка – ладење (kWh/a) 195
  Годишна потрошувачка – ладење (kWh/a) 840

24,360 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.