TESLA 18000 BTU inverter 6.1 Инвертер Клима

Лесни прилагодувања, интуитивно одмрзнување, Wi-Fi – уживајте во посебен асортиман на модели на Tesla AC, дизајнирани да создадат совршено удобна атмосфера.

 • Енергетска класа A++/A+
  Капацитет (Btu) 18000
  Тип на фреон R32
  Ниво на бучава 36 dB
  Номинален капацитет на ладење (KW) 5.1
  Номинален капацитет на греење (KW) 5.1
  SEER 6.1
  SCOP 4
  Годишна потрошувачка – ладење (kWh/a) 293
  Годишна потрошувачка – ладење (kWh/a) 1330

43,080 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.