The Castles of Tuscany Друштвена игра

  • Број на играчи:2-4
  • Времетраење:45-60 мин
  • Вoзраст:10+
  • Издавач:Ravensburger

2,990 ден

Опис

Опис

Прекрасниот регион Тоскана, во 15 век, е дом на италијанската ренесанса. Како влијателни принцови, играчите донесуваат креативни одлуки да го изградат својот регион во просперитетен домен.

Со поддршка на градови, села и манастири или со вадење мермер и доставување стоки, играчите гледаат како нивните земји растат, заработувајќи им победнички поени. Секој круг, играчите користат картички за да поставуваат корисни плочки за да ги прошират своите региони и да добијат нови можности.

Победник е оној кој има најмногу победнички поени по три кола.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.