THE SINGLETON 15YO Виски

0, 7 л

2,776 ден

Опис

The Singleton е фамилија на перфектно балансирани сингл малт скоч виски, произведени да бидат лесни и деликатни со слоеви од различни вкусови за да понудат виски кое ќе биде уживање за сите.

  • The Singleton of Dufftown 15 year old елегантен и зрел,со ноти на есенски овошја, црвени шумски плодови и цимет.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.