TICKET TO RIDE: EUROPE Друштвена игра

  • Правилата во играта се на македонски јазик
  • Броj на играчи: 2-5
  • Возраст: 12+

2,990 ден

Опис

Oд карпестите падини на Единбург до сончевите пристаништа во Истанбул, од прашливите улици на Памплона до ветровитите станици во Берлин, Ticket to Ride Europe ве носи на нова авантура со воз низ најголемите европски градови од почетокот на овој век. Дали ќе ризикувате и ќе патувате низ темните тунели на Швајцарија? Или со
ферибот преку Црното Море? Или преку раскошните железнички станици на големите метрополи од старите империи? Вашиот следен потег може да ве претвори во новиот голем европски железнички магнат! Спакувајте ги вашите куфери, поздравете го кондуктерот и качете се во возот!

  • Правилата во играта се на македонски јазик
  • Броj на играчи: 2-5
  • Времетраење: 30-60 мин
  • Возраст: 12+
  • Издавач: Days of Wonder

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.