ТИКВЕШ BAROVO ЦРВЕНО ВИНО

Свежите ноќи и топлите и суви денови во Барово, лоцирано во пазувите на Кожуф Планина, ни овозможија да создадеме раскошна, моќна и совршено балансирана купажа на вранец и кратошија, која освојува со мирисот на капини, диви јагоди и боровинка, зрелите и раскошни танини и изразено долгата завршница.

0,75л

2016 година

 

1,949 ден

Опис

Комбинација со храна

 јагнешко

 чадени ребра

 месо од дива свиња

 бифтек со прелив од шумско овошје

Температура на сервирање

16°C и 18°C Комбинација со храна

 јагнешко

 чадени ребра

 месо од дива свиња

 бифтек со прелив од шумско овошје

Температура на сервирање

16°C и 18°C

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.