ТИКВЕШ BELA VODA БЕЛО ВИНО

Спојот на медитеранските климатски услови и специфичните глинени почви во локалитетот Бела Вода е она што го прави ова вино уникатно и софистицирано. Со долготрајна арома која започнува свежо и со текот на годините еволуира кон мед и тартуфи, ова вино има светложолта, прозрачна боја и елегантна структура. Како идеална купажа на белан и шардоне, виното има заокружен, полн вкус и нежна арома на бели цветови и диња, надополнетa со ароми на француски барик буриња, кои даваат ноти на путер, ванила и лешник.

Температура на сервирање

10°C и 12°C

0,75л

2018 година

1,477 ден

Опис

Комбинација со храна

 бранцин

 орада

 пилешко со зеленчук

 телешко во сос со шампињони

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.