ТИКВЕШ CHÂTEAU DE GOURDON TERASSE AU SOLEIL ВИНО

Белото вино Terrasse au Soleil е 100% Grenache Blanc во најчиста форма, кое ферментира и шест месеци одлежува во специјални дабови буриња. Со својата интензивна боја на лимон и дефинирани цветни мирисни ноти и ароми на медени дињи, кора од лимон, лешник и даб, со право го оправдува своето име – „Сончева тераса“. Уште при првата голтка од ова вино, се чувствува богатство на минерали и вкусови од сочни круши и печени бадеми.

Температура на сервирање

11°C 13°C

0.75L

1,950 ден

Опис

Најновото дополнување на семејството „Tikveš Châteaux & Domaines“ е „Château de Gourdon“, винарија лоцирана во областа Côtes du Rhône во Франција. Првите лозја во оваа микролокација биле засадени во 1870 година и нудат уникатна слика за француското производство на вино.

Комбинација со храна

 разни видови риба

 морски плодови

 мисиркино месо

 традиционални италијански тестенини

 рижото

 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.