ТИКВЕШ CHÂTEAU DE GOURDON TERRASSE À L’OMBRE ВИНО

Идеално балансирана купажа меѓу Syrah (65%) зреено во нови француски дабови буриња и Grenache Noir (35%) одлежано во бетонски танкови.
Има уникатна темнопурпурна боја и нагласени ароми на шумско овошје, каде што доминираат капина и малина, дополнети со ноти на бибер, слатки ориентални зачини и ароматични билки.
На вкус се чувствува сладок корен и темјанушка, меки и нежни танини и префинетa долга завршница.

Температура на сервирање

16°C 18°C

0.75L

1,950 ден

Опис

Најновото дополнување на семејството „Tikveš Châteaux & Domaines“ е „Château de Gourdon“, винарија лоцирана во областа Côtes du Rhône во Франција. Првите лозја во оваа микролокација биле засадени во 1870 година и нудат уникатна слика за француското производство на вино.

Комбинација со храна

 Печено паткино месо

 Зреено јунешко месо

 Телешко Строганоф

 Свински котлет во сос од печурки

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.