ТИКВЕШ SPECIAL SELECTION PLAVEC ВИНО

Суво црвено вино со бледа рубин боја со зачинска нота на бел пипер, каранфилче и црна рибизла. Ова динамично вино има среден интензитет, омекнати танини и е со вкус на црвено овошје со пријатна киселкава свежина дополнета со растителни ноти.

Температура на сервирање

16°C 18°C

Достапно во 0,75L

442 ден

Опис

Ако вината „Special Selection“ ги претставиме како музичка композиција, тогаш секое вино од линијата би било различен музички инструмент. Оваа линија се состои од едносортни вина создадени на начин што ги истакнува нивните уникатни карактеристики. Избрани рачно, грозд по грозд, овие вина нудат беспрекорни ароми и вкусови на секоја од сортите.

Комбинација со храна

 морска храна

 грилувана риба

 телешко месо

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.