ТИКВЕШ SPECIAL SELECTION TEMJANIKA ВИНО

Суво бело вино со лимон-жолта боја, преплетена со зеленикави нијанси, цветни ароми со карактеристични мириси на темјанушка, ружа и мандарина. Виното е добро избалансирано и со необично деликатно тело.

Температура на сервирање

10°C 12°C

Достапно во 0,75L

442 ден

Опис

Ако вината „Special Selection“ ги претставиме како музичка композиција, тогаш секое вино од линијата би било различен музички инструмент. Оваа линија се состои од едносортни вина создадени на начин што ги истакнува нивните уникатни карактеристики. Избрани рачно, грозд по грозд, овие вина нудат беспрекорни ароми и вкусови на секоја од сортите.

Комбинација со храна

 варен зеленчук

 свежи салати

 зачинето свинско

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.