TIMEMADARA MIRACLE SLEEP & PEEL НОЌЕН ПИЛИНГ СЕРУМ ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА, БРЧКИ И ПИГМЕНТАЦИЈА 30мл

ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ
СОК ОД БРЕЗА • МАСЛО ОД ЈОЈОБА • ЕКСТРАКТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН

2,760 ден

Опис

Овој длабоко-подмладувачки, ултра-рафиниран серум делува да ги намали знаците на стареење и замор додека спиете. Нежно ексфолирачката лактобионична киселина и водата од северна бреза која стимулира закрепнување, обезбедуваат напредна нега преку ноќ за да видно го осветлат, подобрат тенот на кожата и помагаат во корекција на брчки.

Софистицираната формула открива помазна и пополна кожа на изглед после само една ноќ. Континуирана употреба дава подобрување во текстура на кожата, цврстина и тен, помагајќи да се минимизира појавата на темни дамки и видливи знаци на стареење. Погоден за сите типови на кожа, особено возрасна/зрела, уморна и слаба кожа.

76% состојки од органско потекло

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа пред спиење. Избегнувајте користење на други производи за нега на кожа најмалку еден час. Користете 3 пати неделно, или како интензивен 30 дневен курс 2-3 пати годишно. Избегнувајте директно изложување на сонце за време на и после курсот. Користете крема за сончање.

СОСТОЈКИ (INCI): BETULA ALBA (BIRCH) JUICE, LACTOBIONIC ACID, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, GLYCERIN, PENTYLENE GLYCOL, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, SODIUM PCA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ISOAMYL LAURATE, POTASSIUM HYDROXIDE, AROMA, COCO CAPRYLATE/CAPRATE, DICAPRYLYL CARBONATE, TRIHEPTANOIN, POLYGLYCERYL-6 BEHENATE, CELLULOSE, BISABOLOL, XANTHAN GUM, HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEA-BUCKTHORN) FRUIT EXTRACT, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), PALMITIC ACID, STEARIC ACID, TOCOPHEROL, AQUA, SODIUM PHYTATE, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE, BENZYL SALICYLATE, LIMONENE, CITRAL, LINALOOL.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.