TRUE ALCHEMY ACTIVES Серум за лице и коса со растителен силикон

Биокозметички ефект: Природен растителен емолиент/омекнувач, во сензорното дејство слично на силиконите кои ја измазнуваат површината на кожата и косата, добиени од обновливи природни суровини (шеќер, кокос). Тоа е мешавина од естри на изоамил алкохол и масни киселини добиени од природни суровини, шеќерна репка и кокосово масло.

Создава многу лесни, „свиленкасти“ сензации на кожата, има ефект на одмастување, ја намалува лепливоста и го подобрува нанесувањето на козметиката, делува како навлажнувачки агенс, создава регенеративен ефект на косата и ја отстранува шминка.

30 МЛ

505 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.