TRUE ALCHEMY СЕРУМ СО ВИТАМИН П 0,2 % + КОФЕИН 5 %

Биокозметички ефект: Кафеинот, апсорбиран во подлабоките слоеви на дермисот, овозможува трансформација на масните ткива и стимулира распад на масните киселини во триглицериди, глицерин и вода. Како дел од серумот, помага да се отстранат стари клетки, го забрзува дотокот на крвта во горните слоеви на кожата и нејзината понатамошна регенерација.

505 ден

Опис

Гликозил хесперидинот како флавоноид од групата на витамин П, поради својот биохемиски ефект, ја зголемува концентрацијата на хиалуронска киселина. Како резултат, кршливоста и пропустливоста на крвните капилари се намалува, нивната еластичност се зголемува, а крвната циркулација се подобрува. Во комбинација со висока концентрација на кафеин, гликозил хесперидинот елиминира траги од розацеа, неутрализира слободни радикали, спречувајќи оксидативни процеси во клетките.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете 1-4 пати неделно, како самостоен производ, за да се справите со горенаведените симптоми. Нанесете на проблематичните предели на лицето се до негово впивање. Не плакнете со вода.

Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.