TRUE ALCHEMY СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ И КОСА СО РАСТИТЕЛЕН СИЛИКОН

Има способност да го намали „пенењето“, да го елиминира ефектот „белеење“ на кремот кога е нанесен на кожата, остава свиленкасто чувство на кожата, споредено со ефектот на употреба на испарливи силикони. Го менува тактилното чувство на инверзната емулзија. Овој производ е способен да квасимитира неизбришливи состојки, со што се елиминира одвојувањето на маслото во емулзијата и спречува нејзино раздвојување.

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC

505 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Се препорачува да се користи како масло за сува коса, како независен производ, или како основа. Може да се користи како основна компонента во формулациите: производи за мрсна кожа, производи за лице, креми за сончање, спрејови за тело, производи за коса, масла за бања, средства за отстранување на шминка, шминка, детска козметика.

Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.