Tuf Сол со црн тартуф

106г

360 ден

Опис

Македонски тартуф, целосно македонски производ!
TUF.MK свежи тартуфи и производи од тартуф Секој што ја цени одличната италијанска храна, веројатно веќе слушнал за тартуфи. Тие се сметаат за еден од најголемите кулинарски деликатеси и се многу барани поради уникатен вкус, арома и реткост. Тартуф, ретката елитна печурка, со специфична арома е внимателно избрана од македонското поднебје и ни нуди врвен кулинарски вкус. Многу разновидни специјалитети може да добијат вкус до совршенство со мал додаток на тартуф.
Македонскиот тартуф совршено се вклопува во комбинацијата на вкусови кои ги нудиме. Вкусови кои се специфични, богати, во чекор со високо рангираните европски кујни, а сепак достапни за секој, којшто има желба да го проба несекојдневното задоволство од тартуфот.
Со голема пасија, посветеност и ентузијазам, директно од природата го носиме најскапото гастрономско богатство на секоја трпеза. Тартуфите изобилуваат со низа хранливи материи.
Тартуфот има антибактериски својства, богат е со антиоксиданси, ги убива канцерогените
клетки, има антиинфламаторни својства, што ја прави оваа печурка вистински еликсир на
здравјето. Палетата од вкусови е уникатна, по таен домашен рецепт, надградена со сите останати производи кои ги нудиме со тартуфот, kои се лесно применливи во сечија кујна. Преку целосно
контролиран процес

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.