Турнејата на готвачот : Потрага по совршеното јадење

Автор: Ентони Бордејн
Издавач: КСЦ/ПОЛИЦА
Жанр: Белетристика

450 ден

Опис

Готвењето и патувањето се најголемата страст во животот на меѓународно познатиот автор на бестселери Ентони Бордејн – „гастрономот без влакна на јазикот“. Поттикнат од прашањето „Кое би било совршеното јадење?“ Ентони тргнува во потрага по кулинарскиот „свет грал“, и во текот на тој процес целосно го испревртува значењето на поимот „совршенство“. Всушност,Турнејата на готвачот е хроника на голем број непредвидливи авантури, во кои идејата за „совршеното јадење“ секогаш не значи да се руча во најскапи, снобовски ресторани, туку ја претставува идеалната комбинација од храна, атмосфера и друштво….

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.