UFC PRO Prem Lace Up Gloves Black Бокс ракавици

UFC Pro Champ Lace Up, Stand Up ракавиците обезбедуваат ненадмината заштита со комбинација на безвременски традиционални карактеристики и технолошки напреден дизајн.

Инјектирана лиена пена за компактни ракавици со врвна заштита

Направено од најдобра  говедска кожа со функционална кожна перфорација на страната на дланката за вентилација и брзо сушење

Засилени винилни канали за заклучување за лесно и рамномерно затегнување

Продолжен отвор за лесна инсталација преку завиткани раце

Влошката ЕВА за подобар грип обезбедува подобар зафат и соодветна форма

Димензии

  • 12oz – 16,5x26x10CM

6,890 ден

Исчисти

Дополнителни информации

Димензии

,

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.