НА ПОПУСТ 20%

URIAGE AGE PROTECT MULTI-ACTION FLUID SPF30 Флуид

Оваа лесна течност што ја усовршува кожата делува и на знаците на стареење и на секојдневните агресии кои ја оштетуваат кожата: сина светлина, УВ зраци, загадување, стрес, замор.Збогатена со SPF30 UV заштита и адстрингентни активни состојки, кожата е заштитена и големината на порите се намалуваат, оставајќи ја кожата совршено мазна.

Ги спречува и коригира знаците на стареење
Ја намалува појавата на фини линии и брчки, се бори против губењето на цврстината , помага во спречување на темни дамки и ја враќа виталноста и сјајот на кожата.

Ја заштитува кожата
Кожата е заштитена од загадување и штетни ефекти од сина светлина или УВ, благодарение на нашиот патент Blue Light Barrier* и УВ филтри.

Ги затегнува порите
Целулоза и адстрингентна активна состојка за матизирачки ефект и зголемено дејство на затегнување на порите.

1,288 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.