URIAGE BARIEDERM CICA дерматолошко масло против СТРИИ 105мл

За превенција и корекција на стрии и лузни
• Ја подобрува еластичноста на кожата и има зараснувачки ефект
• Ја омекнува кожата
• 99,9% природни состојки
• Таману масло, сончогледово масло, масло од јојоба, масло од авокадо
• Содржи бисаболол и виатмин Е
• За сите типови на кожа
Се нанесува два пати дневно на стриите со кружни движења додека не се ресорбира.
105ml

821 ден

Опис

Uriage е Француска медицинска дермокозметика која се карактеризира со висок квалитет,ефикасност и безбедност. Во состав на секој производ на Uriage има термална вода, која се карактеризира со исклучителна чистота и уникатни својства. Термалната вода извира од срцето на Француските Алпи, каде постои и Термален центар. Во Термалниот центар се лекуваат голем број на пациенти со различни дерматолошки состојби и болести. Uraige e богата со минерали и олигоелементи, изоточна и во совршена рамнотежа и хармонија со кожата. Има антиоксидативни својства, ја смирува кожата, ја јакне кожната бариера, хидрира и ги спречува воспаленијата. Во палетата на производи, Uriage нуди препарати за сува и многу сува кожа, за црвенило на кожа, против стареење на кожата, за оштетена и иритирана кожа, за кожа со акни, за хидртарација и за нега и хигиена за бебиња и деца. Uriage се хипоалергени препарати, без парабени, вештачки мириси и бои, офталмолошки и дерматолошки тестирани. EL PHARMA е регионален лидер во југоисточна Европа во давање услуги во областа на фармацијата, главен застапник на Uriage за Македонија

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.