URIAGE BARIEDERM CICA Гел крем 40ml

Гел крем за лице за секојдневна нега на оштетена, иритирана, или кожа против брчки, хидратантна. Обезбедува дневна хидратација, ја обновува бариерата и микробиомот на кожата, штити и смирува.

Се препорачува, на пример, како средство против брчки, хидратантно лице за надразнувачи предизвикани од носење маска, екстремни климатски услови, опасности по животната средина на работното место, бричење, иритации предизвикани од несоодветни козметички производи, по естетски, дерматолошки процедури или во случај на преосетливост.

1,068 ден

Опис

ИНОВАЦИЈА НА БАРИЕР: 10,5% ТЕРМАЛНО-БИОТИЧКИ КОМПЛЕКС содржи комбинација од термална вода Uriage и пребиотик, Инулин, за да помогне во обновувањето на здравата микробна бариера на кожата. Богата со регенерирачка Cantella Asiatica (Тигарска трева), хијалуронска киселина и провитамин Б5 (пантенол), ја смирува кожата на лицето, ја зајакнува регенерацијата, моментално хидрира, ги надополнува малите брчки, помага во спречување на предвремено стареење на кожата и го обединува тенот, го подобрува нејзиниот сјај. Неговата антимикробна и седативна содржина на бакар и цинк и помага на кожата да ја врати својата оптимална удобност. Идеален е и за мажи поради неговата лесна, невидлива текстура. Резултат: кожата се освежува, надополнува, блеска и веднаш се смирува.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.