НА ПОПУСТ 8%

URIAGE Bariederm CICA серум 30мл за оштетена и чувствителна кожа

Содржи:
• ТЕРМАЛЕН-БИОТИЧКИ КОМПЛЕКС – 10,5% (Uriage термална вода + пребиотик) – ја обновува кожата и микробиолошката бариера.
• Centella asiatica + Pro витамин Б5 (пантенол) обнова и  регенерацијата на кожата.
• хијалуронска киселина (висока молекуларна тежина) ја хидрира и ја измазнува кожата.
• дипептид: оптимизира регенерација на кожата.
• Uriage термална вода 10%: хидрира, смирува, го балансира микробиомот на кожата.

РЕЗУЛТАТ: тенот е сјаен и рамномерен, кожата е смирена и поотпорна.

1,316 ден

Само 1 останати во залиха

Опис

97% природни активни состојки.
Зајакнува, ребалансира, изедначува, хидрира и смирува.
Овој дерматолошки серум ја зајакнува и заштитува кожата изложена на дневни надворешни стресови како што се: загадување, дневна хигиена (бричење, АХА киселини) или естетски зафати (ласер, пилинг), носење на маска и визир, работна средина или интензивна клима со екстремни температури, сонце и висока влажност).

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.