URIAGE Bariesun 50spf+ спреј 200мл

Благодарение на комплексот за филтрирање со високи перформанси, овој спреј обезбедува многу висока заштита од УВА и УВБ зраци, слободни радикали и спречува сушење на кожата. Неговата лесна, безмасна и пријатно миризлива текстура гарантира ново уживање во употребата секој пат кога ќе се примени. Овој спреј гарантира висока безбедност, висока толеранција и брза апсорпција.

-отпорни на вода

1,120 ден

Опис

Спречува фотостареење
Термалната вода Uriage, во основата на формулите на Bariésun, се бори против штетните ефекти на сонцето. Затоа, кожната бариера е засилена и ДНК е заштитена од оштетување од УВ зраци.

Заштитува од УВ зраци
Неговиот нов комплекс на филтри од најновата генерација обезбедува многу висока заштита од УВ зраци. Овој спреј гарантира докажана фотостабилност и широко покривање на УВБ и УВА.

Интензивно навлажнува.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.