URIAGE Bariésun Thermal Mist Self-Tanning Spray Спреј за самопотемнување 100ml

Спреј за самопотемнување Uriage Bariésun Thermal Mist 100ml обезбедува златен, долготрајн и блескав тен на кожата на лицето и телото додека ја зајакнува нејзината природна бариера и ја заштитува.

Што се однесува до неговиот состав, овој нежен спреј за самопотемнување е збогатен со уникатната комбинација на две активни состојки за самопотемнување – DHA и Еритролоза. Благодарение на овие две, кожата блеска со изедначена и засилена златна нијанса. Понатаму, познатата термална вода Uriage завршува со зајакнување на бариерата на кожата и природно ја штити клеточната ДНК од промените предизвикани од УВ зраците. Во оваа смисла, кожата не само што добива траен и осветлен златен тен, туку добива и дополнителна посебна нега.

670 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.