URIAGE BEBE 1ER Сапун

Збогатен крем-сапун со органски екстракт од еделвајс, кој нежно ја чисти кожата на вашето бебе, ги отстранува сите нечистотии и го штити деликатниот хидролипиден филм. За чиста, мека и хидрирана кожа со мирис на бебе. Еколошки посветен производ, со исклучителна толеранција и почитување на физиолошката рамнотежа.

  • – Без палмино масло
  • – Погодно за новороденчиња
  • – Физиолошка pH вредност
  •  Биоразградлива формула
  • -90% природен состав

Примена: Нанесете на влажна кожа, а потоа исплакнете темелно со вода. За секојдневна употреба – Тестирано под дерматолошка и педијатриска контрола

278 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.