URIAGE BEBE 1ST MINERAL CREAM spf 50+ 50 мл

Специјално формулиран за чувствителна кожа на бебето, овој крем обезбедува многу висока заштита од УВА и УВБ зраци. Никогаш не изложувајте ги бебињата и малите деца на директна сончева светлина. Тие треба да останат во сенка и да бидат добро заштитени со очила за сонце, облека и капа. Овозможува многу висока заштита ,Фотозаштита без органски хемиски филтри, обезбедувајќи оптимална толеранција за чувствителната кожа на бебињата. Исто така, термичката вода Uriage го зајакнува дејството на витамини Ц и Е, активирајќи ја клеточната пенетрација на витамин Ц.

642 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.