URIAGE PRO MULTI FLUID AGE PROTECT ФЛУИД ЗА ЛИЦЕ

Нормална до комбинирана кожа, ја подобрува текстурата на кожата и ја прави кожата мазна, содржи AHA
• Заштита од плава светлина ( BLB patent ),ги штити клетките од оксидативен стрес преку заштита на кожат  од сината светлина
• заштита од загадување (Filmexel) преку создавање на филм на кожата која штити од надворешни влијанија при што дава ефект на втора кожа
• Ретинолот, хијалуронската киселина и  Dragon’s blood превенираат  настанување  на  нови брчки  и ги пополнува постоечките
• Витамините C и E се моќни антиоксиданси, превенираат настанување на флеки и пеги  и ги коригираат постоечките и го подобруваат сјајот на кожата
• Uriage термална вода ги неутрализира слободните радикали

1,573 ден

Исчисти

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.