URIAGE PRO MULTI SERUM AGE PROTECT СЕРУМ

Специфична нега за секој тип на кожа, го засилува ефектот на кремата, се нанесува секое утро и вечер
AHA х 2
Хијалуронска киселина x 2
Ретинол +20% секое утро и вечер
• Заштита од плава светлина ( BLB patent ),ги штити клетките од оксидативен стрес преку заштита на кожата од сината светлина
• заштита од загадување (Filmexel) преку создавање на филм на кожата која штити од надворешни влијанија при што дава ефект на втора кожа
• Ретинолот, хијалуронската киселина и Dragon’s blood превенираат настанување на нови брчки и ги пополнува постоечките
• Витамините C и E се моќни антиоксиданси, превенираат настанување на флеки и пеги и ги коригираат постоечките и го подобруваат сјајот на кожата
• Uriage термална вода ги неутрализира слободните радикали

1,599 ден

Исчисти

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

30 мл

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.