URIAGE ROSÉLIANE DERMO CLEANSING FLUID Лосион за чистење за лице

ЛОСИОН ЗА ЧИСТЕЊЕ
Нега на кожа за чувствителна кожа

Течноста за дермо-чистење ROSÉLIANE ги елиминира сите нечистотии и гарантира висока толеранција за чувствителните кожи кои се предмет на црвенило. Со пријатен мирис, овој лосион со гел-текстура и дава на кожата чистота, свежина и моментална благосостојба.

  • Чисти
    Средствата за чистење ги елиминираат сите нечистотии.
  • Ја отстранува шминката
    Овој лосион ја отстранува шминката од лицето и очите без да бара плакнење.
  • Смирува
    Збогатен со смирувачка термална вода Uriage, ја омекнува и освежува кожата благодарение на комбинираното дејство на неколку внимателно одбрани растителни екстракти.

250 ml

810 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.