#URIAGE D.S. БАЛАНСИРАЧКИ ШАМПОН ПРОТИВ ПЕРУТ

• Се употребува при присуство на првут и бели лушпи во косата.
• Го намалува црвенилото на кожата на главата, го намалува чешањето.
• За кожа подложна на иритации, црвенило и перутење.
• Ја одстранува нечистотијата, го намалува перутањето и црвенилото
• Смирува,хидрира и штити
• Антифунгалнодејство(Piroctone olamine)
• Без парабени, без парфеми, без сапуни , хипоалергени

576 ден

Исчисти

Опис

Сите производи на Uriage se:
• Хипоалергени, без парабени, мириси и вештачки бои
• Дерматолошки и офталмолошки тестирани препарати

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

200 мл

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.