URIAGE XEMOSE КРЕМ ЗА ТЕЛО ЗА ЕКСТРЕМНО СУВА КОЖА

Емолиентна крема наменета за нега на екстремно сува кожа и многу сува кожа на локализирани
подрачја( пети, лакти, раце)
• Обезбедува хидратација и заштита на сувата кожа
• Ја обновува хидролипидната бариера и има смирувачко дејство .
• Ја стимулира природната одбрана на организмот
• Намалува нелагодност и чешање
• Смирува и ја враќа природната заштита на кожата.
• Интензивна исхрана и хидратација
• Моментално смирување на кожата
• Долготрајно пријатно чувство
• Наменета е за бебиња, деца и возрасни.
• Без парабени, без сапуни, хипоалергена и со физиолошки Ph.

1,020 ден

Исчисти

Опис

Сите производи на Uriage se:
• Хипоалергени, без парабени, мириси и вештачки бои
• Дерматолошки и офталмолошки тестирани препарати

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

200 мл

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.