URIAGE XEMOSE маслен балсам за сува и атопична кожа

Hemose маслен балзам за (многу сува и атопична кожа) смирува чешање, иритација и непријатност поради сувост

• Длабоко ја храни и штити кожата до 48 часа од нанесување.
• Се употребува кај премногу сува кожа за лице и тело.
• Брзо ги намалуваат сензациите на сува кожа и затегнатост.
• Содржи маслена компонента која ја омекнува кожата, ја прави мека и еластична

Уникатната трансформирачка текстура „мелем во масло“ остава не-мрсен заштитен филм за долготраен комфор.

500ml  

1,084 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.