URIAGE Xemose PSO Концентрат за смирување на псоријаза 150ml

Xémose PSO

Смирувачкиот концентрат Xémose PSO го смирува чувството на чешање и ја зајакнува бариерата на кожата благодарение на термалната вода Uriage и 2 дерматолошки патенти.

  • Регулира антимикробен пептид  кај псоријазата и затоа помага да се намали лупењето и црвенилото.
  • Ја обновува и зајакнува бариерата на кожата поради тоа што содржи cerasterol 2f.
  • Збогатен со шеа путер.

Погоден за лице и тело. Нанесете еднаш или два пати на ден.

599 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.