URTEKRAM Aloe Vera Пилинг за тело

ОМЕКНУВАЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
ГЛИЦЕРИН • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД БАДЕМ

150 мл

510 ден

Опис

Органски растителен пилинг за тело, на база на органски глицерин и хранливи масла од семе од брокули, маслинки, бадем и јојоба, кои му даваат на пилингот омекнувачко и регенеративно својство. Ја прави кожата мазна и витална, со прекрасен и суптилен мирис на портокал, лимон и лимонова трева.

 

86% состојки од органско потекло

86% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на влажна кожа, потоа темелно исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): GLYCERIN**, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, HYDROGENATED CASTOR OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, SUCROSE PALMITATE, BRASSICA OLERACEA ITALICA SEED OIL*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CYMBOPOGON SCHOENANTHUS OIL*, SUCROSE STEARATE, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, GERANIOL

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.