URTEKRAM Aloe Vera Паста за заби

ЧИСТЕЊЕ • ДЕЗИНФЕКЦИЈА • ЗАШТИТА
КРЕДА • АЛОЕ ВЕРА • СМИРНА (СМОЛА)

75 мл

301 ден

Опис

Органска паста без флуорид, која високоефикасно ги чисти забите, благодарение на својствата на природните состојки. Кредата која се користи во оваа паста за заби, била создадена пред милиони години на дното на океаните. Токму затоа има природна – светло сива боја, каква што е всушност и самата креда. Високата содржина на алое вера, помага при заштитата на непцата и овозможува интензивна нега. Дополнително на сево ова, смолата смирна која е содржана во составот, има ефект на дезинфекција.

 

25% состојки од органско потекло

91% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на четкичка за заби и темелно прочистете во правецот на раст на забите (од горе кон долу за горните и од долу кон горе за долните заби).

 

СОСТОЈКИ (INCI): CALCIUM CARBONATE, AQUA, GLYCERIN**, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, XANTHAN GUM, CITRUS RETICULATA PEEL OIL* (AROMA*), COMMIPHORA MYRRHA OIL, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.