URTEKRAM Coconut Пилинг за тело

ОМЕКНУВАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ
АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД БАДЕМ • ШЕА ПУТЕР

150 мл

510 ден

Опис

Составен од органско кокосово масло, пилинг на база на растенија и хиалуронска киселина помага при омекнување и зајакнување на вашата кожа. При и по употреба, остава прекрасен благ мирис на природен кокос.

 

18% состојки од органско потекло

47% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на влажна кожа, потоа темелно исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, HYDROGENATED CASTOR OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, GLYCERIN**, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE SE, ZEA MAYS STARCH*, GLYCERYL CAPRYLATE, LYSOLECITHIN, COCOS NUCIFERA OIL*, XANTHAN GUM, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, PARFUM, SODIUM HYALURONATE, HEXAPEPTIDE-11, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.