URTEKRAM Green Matcha Маска за коса од зелен чај (мача)

ХРАНЕЊЕ • ЗАШТИТА • ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕ
ЗЕЛЕН ЧАЈ (МАЧА) • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • АЛОЕ ВЕРА

150 мл

535 ден

Опис

Изработен од екстракт од Јапонска зелена мача(антиоксидант), екстракт од микроалги(против загадување), глицерин и хиалуронска киселина која помага при хранење и заштита против урбаното загадување.

 

42% состојки од органско потекло

76% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на коренот на косата. Оставете го да делува 2-3 минути.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT *, GLYCERIN **, CETEARYL ALCOHOL, COCO-CAPRYLATE, LECITHIN, GLYCERYL CAPRYLATE, SODIUM CETEARYL SULFATE, OLUS OIL, CAMELLIA SINENSIS LEAF *, CITRUS AURANTIFOLIA OIL *, HYDROLYZED ALGIN, PHENETHYL ALCOHOL, SUCROSE, CETYL ALCOHOL , GLYCERYL STEARATE SE, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, SODIUM HYALURONATE, PARFUM, LIMONENE

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.