URTEKRAM LIME Кристал део ролон од лимента

ЗАШТИТА • ДЕЗОДОРАЦИЈА
МАСЛО ОД ЛИМОН • МАСЛО ОД ЛИМЕТА • МАСЛО ОД ПАЧУЛИ

50 мл

494 ден

Опис

Уживајте во свежиот мирис на лимета, додека пак благодарение на минералната сол, бактериите и непријатниот мирис се нешта од минатото.

 

 

11% состојки од органско потекло

87% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на кожата под пазувите и оставете го да делува.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN**, POTASSIUM ALUM, XANTHAN GUM, CITRUS LIMON PEEL OIL*,CITRUS AURANTIFOLIA OIL*, POGOSTEMON CABLIN OIL* (AROMA*), CITRAL, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.