URTEKRAM TINE IN Крема за туширање од смирувачка лаванда

ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД БРОКУЛИ

200 мл

450 ден

Опис

Крема за туширање со привлечен мирис на лаванда, нежно ја чисти и омекнува кожата. Хидратантните состојки како алое вера и масло од рузмарин ја негуваат вашата кожа. Ефектот е толку смирувачки, што ќе почнете да сонувате миризливи цветови кои се нишаат од топлиот ветер.

 

14% состојки од органско потекло

39% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките, или со помош на сунгер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN**, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, SODIUM CHLORIDE, LAVANDULA HYBRIDA OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, EUCALYPTUS GLOBULUS LEAF/TWIG OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA FLOWER EXTRACT*, SALIX PURPUREA BARK EXTRACT*, GLYCERYL OLEATE, PARFUM, SODIUM HYALURONATE, LACTIC ACID, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.