Vibe session IPA Пиво

Vibe е пиво ферментирано со verdant квасец и тоа го прави пивото матно ( hazy) за негово дооформување на телото додадено е и малку овес и пченица, а за аромата и вкусот се погржија хмељовите Idaho7 ,Styrian Wolf и Calista.

Ова пиво е креирано за вистинско летно уживање од кое е речиси невозможно да не побараш уште едно.

190 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.