VICHY Neovadiol Post-Menopause Day Cream Дневен Крем 50ml

За време на постменопаузалниот период, хормоналните промени го забрзуваат стареењето на кожата.

Производството на липиди се намалува и тоа доведува до зголемена акутна сувост на кожата. Брчките стануваат поизразени и кожата го губи тонусот. Ги реактивира механизмите на кожата: релаксација, тонус, брчки.

Содржи силна мешавина на концентрирани дерматолошки активни состојки: Комбинацијата на проксилан и екстракт од касија беше дизајнирана да ги ублажи видливите промени на кожата предизвикани од хормони.

Омега 3-6-9 киселините ја компензираат загубата на липиди за длабока исхрана на кожата.

2,635 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.