Waffles Protein

Waffles Protein  се вафли со висока концентрација на протеини со малку шеќери и калории.

Се препорачуваат во секаков тип на исхрани каде има потреба од зголемен внес на протеини и одржување на здравје и мускулна маса.

480 г

830 ден

На залиха

Опис

Протеински вафли за FIT утро!

Waffles Protein  се вафли со висока концентрација на протеини со малку шеќери и калории. Се препорачуваат во секаков тип на исхрани каде има потреба од зголемен внес на протеини и одржување на здравје и мускулна маса.

  • Висок удел на изолати од протеин од сурутка
  • Низок удел на шеќери ?

Со кој вкус сакате да го започнете денот ?

Употреба:

За една вафла наполнете шејкер со 60 мл вода или млеко и додадете 1 сервирање (30 гр) прав. Добро промешајте, премачкајте го калапот за вафли со масло и започнете со подготвока на вкусни протеински вафли. Може да се употреби и како смеса за палачинки.

Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Додатоците во исхрана не се замена за балансирана исхрана и активен начин на живот.

Нутритивни Вредности:

100гр30гр
Енергија1759 kJ / 420 kcal528 kJ / 126kcal
Масти15.98г4.80г
-од кои заситени5.08г1.52г
Јаглехидрати35.05г10.52г
-од кои шеќери2.47г0.74г
Протеин37.34г11.26г
Сол0.77г0.23г

На сува материја

СостојкиОвесно брашно (содржи глутен), јајца во прав, изолат од протеин од сурутка (содржи млеко, емулгатор E322), концентрат од млечен протеин, какао во прав (theobroma какао) 4%, декстроза, арома, екстракт на какао (theobroma какао), фруктоза, натриум хлорид, згуснувачи: E466 / E415, засладувачи: E950 / E955, агент за подигнување: E500 (ii), екстракт од цимет (cinamomum cassia).

Протеинска смеса за вафли со шеќер и засладувачи. За да добиете една вафла наполнете шејкер со 60мл вода или млеко со ниска масленост и додадете 1 дозерка (30г) од смесата. Промешајте и испечете во печка за вафли. Да се држи понастрана од сончева светлина, влага или топлина. Да се користи во рок од 6 месеца од отворањето.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.