War Chest Друштвена игра

  • Број на играчи:2-4
  • Времетраење:30 мин
  • Вoзраст: 14+
  • Издавач: AEG

3,490 ден

Само 1 останати во залиха

Опис

War Chest е целосно нова воена игра за градење торби! На почетокот на играта, подигнете го вашиот банер повик (нацртувајќи) неколку различни единици во вашата армија, кои потоа ги користите за да ги фатите клучните точки на таблата. За да успеете во War Chest, мора успешно да управувате не само со вашите војски на бојното поле, туку и со оние што чекаат да бидат распоредени.

Секој круг извлекувате три единечни монети од вашата торба, а потоа наизменично ги користите за да извршите дејства. Секоја паричка покажува воена единица на едната страна и може да се користи за една од неколкуте акции. Играта завршува кога еден играч – или еден тим во случај на игра со четири играчи – ќе ги постави сите свои контролни маркери. Тој играч или тим победува!

Награди и признанија:

2018 Golden Geek Номиниран за најдобра игра на табла за 2 играчи
2018 Картон Република напаѓач Лорел номиниран

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.