What Do You Meme? Друштвена игра

What Do You Meme? , е друштвена игра со карти за генерацијата на социјалните медиуми. Секој круг, еден играч ја презема улогата на судија и игра фото-картичка, по што сите други играат картичка со натпис за да го комплетираат мимот. Судијата одлучува за најсмешно спарување, и кој и да игра на победничката титула, победува во рундата.

2,190 ден

Опис

  • Број на играчи: 3-20
  • Времетраење:  30-90 мин
  • Вoзраст: 17+
  • Издавач: HUCH!

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.