XIAOMI 65W GaN Charger Полнач за брзо полнење

Xiaomi Mi 65W Fast Charger со GaN Tech EU

GaN е нов тип на полупроводнички материјал. Има висока топлинска спроводливост и отпорност на високи температури и алкалии. Полначот не само што е лесен и џебен, туку има предности во конверзија на енергија во споредба со полначите кои не се GaN со иста моќност.

Компатибилност

  • Android
  • Apple

 

  • Излез: 1x USB-C
  • Влезна моќност: 100-240V, 50/60 Hz, 1,7A
  • Излезна моќност: 5V / 3A, 9V / 3A, 12V / 3A, 15V / 3A, 20V / 3.25A.
  • 65W максимална моќност

2,028 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.