НА ПОПУСТ
ЗАШТЕДИ 14%

XIAOMI MERCEDES AMG Petronas F1 PRO 2 електричен тротинет

ВОЗЕТЕ СО НАЈДОБРИТЕ !

Комбинирање на дизајнерски елементи од Mercedes-AMG Petronas F1 Team со водечкиот светски скутерски инженеринг на Xiaomi, го претворија твојот сон во реалност.

Совршена комбинација на корисност и дизајн

Брзината и прецизноста од тркачката патека се внесени во гените на дизајнот и изработката на скутерот.

 8.5 инчни тркала на пумпање со воздух
 Максимална брзина 25км/ч
 3 мода на брзини (5
 20 и 25км/ч)
 Опсег на движење со едно полнење до 45км
 Тежина 14.2кг
 Брзо склопување на скутерот за 3 секунди
 Е-ABS + Диск кочница
 Изработен од авионски алуминиум
 Вградени светла предно и задно
 Покажувач на брзината на движење
 Мултифункциска табла дисплеј кој покажува многу параметри
 Вграден Bluetooth v4.1
 Компатибилен со Андроид и iOS
 Номинална Моќност 300W
 Максимална моќност 600W
 Капацитет на батерија 12800mAh/474Wh

42,000 ден

Опис

IP54 стандард на издржливост
 Максимум товар до 100кг
 20 степени агол на искачување
 8-9 часа време на полнење

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.