НА ПОПУСТ

XIAOMI Mesh System AX3000 2pac WI-FI 6 Рутер

  • Пакетот Xiaomi Mesh System AX3000 (2-пакет) е претходно конфигуриран во фабриката, така што не е потребно комплицирано поставување и е подготвен за употреба. Сега е лесно да се влезе во ерата на брз Интернет, без експертиза.
  • Xiaomi Mesh System AX3000 нуди опсег од 2,4 GHz и 5 GHz, секој со технологија 802.11ax. Двата опсези нудат комбинирана безжична брзина со двоен опсег до 2976 Mbps . Тоа е речиси двојно поголема брзина од типичен рутер AC1200.
  • Секој производ на Xiaomi Mesh System AX3000 (2-пакет) доаѓа со 256 MB RAM за да се грижи за повремени сложени средини со голем број уреди како што се семејни собири или забави.
  • Поддржува интелигентна контрола преку апликацијата Xiaomi Home/Mi Home,

8,214 ден

Опис

Други карактеристики

Брзина од 2.976 Mbps во Wi-Fi 6 – 256 MB

OFDMA технологија која му овозможува на рутерот да испраќа податоци до повеќе уреди со еден пренос – технологија

Xiaomi Mesh System – двата рутери во пакетот се веќе конфигурирани и дизајнирани да работат едни со други

Поврзување
Број на  порти 4

Двоен опсег 2,4 GHz 5 GHz
Wi-Fi 6 (802.11ax)
Мрежен систем : Линеа

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.